Pravidelná oznámení a informace

Aktualizováno 23. 9. 2022

• Bohoslužby:
  • Pá 23.9. Pam. sv. Pia z Pietrelciny – Jistebnice 7.45 mše sv.
    • komunální volby (+ senátní)
  • So 24.9. Hodušín 18.00 bohoslužba slova
  • Ne 25.9. – 26. neděle v mezidobí: mše 8.00 Nadějkov/ 9.30 Jistebnice/ 11.30 Borotín
    • 15.00 poutní mše sv. u mariánské kapličky v Dobré Vodě v Karhanech u Monína
    • 18.00 společenství žen a dívek – Jistebnice, fara
  • Po 26.9.
  • Út 27.9. Pam. sv. Vincence z Paula – Jistebnice 9.00 mše sv. – vikariátní konference kněží a spolupracovníků táborského vikariátu
    • 19.00 Jistebnice – dům kultury – divadlo – Cimrfraj: hra Záskok
  • St 28.9. Slavnost sv. Václava, mučedníka, hlavního patrona českého národa
    • Hodušín 10.00 poutní mše sv. za národ a poutníky
    • Zámecký festival jistebnicka
  • Čt 29.9. Svátek sv. Michaela, Gabriela a Rafaela, archandělů – Nadějkov 18.00 mše sv.
  • Pá 30.9. Pam. sv. Jeronýma, kněze a učitele církve – Jistebnice 7.45 mše sv.
  • So 1.10. Pam. sv. Terezie od Dítěte Ježíše, panny a učitelky církve
    • Hodušín 18.00 mše sv. (nedělní)
  • Ne 2.10. – 27. neděle v mezidobí: mše 8.00 Nadějkov (se křtem dítěte)
    • 9.30 Jistebnice – svatomichalská pouť – slavnost sv. Michaela, archanděla
    • 11.30 Borotín
  • Program akcí na další dny sledujte v záložce Pozvánky – Září 2022.

• Svátost smíření je možné přijmout v době asi 20 min přede mší sv.

Srdečně zveme děti s rodiči k setkávání dětí na faře v Jistebnici v neděli po mši sv. od 10.30. Ze setkávání bychom rádi postupně vytvořili malou scholičku, aby se děti více mohly zapojit do slavení mše svaté.

Čeští a moravští biskupové vyzývají k modlitbě a postu za mírové řešení napjaté situace na Ukrajině. Více informací a modlitbu otevřete na webu zpravy.cirkev.cz.

Sbírka na Charitu pro Ukrajinu a jiné sbírky. Pamatujme dále na potřebnou pomoc.

• Synoda katolické církve: všichni jsou zváni ke společnému prožívání života církve “spolu na cestě”. Informace na tomto webu v záložce Synoda. Další materiály ke stažení na stránkách biskupství a na portálu cirkev.cz. Slovo SYNODA znamená „společné putování“ a vyzývá nás učit se, co znamená žít spoluzodpovědnost za církev. Děkujeme všem, kdo se již zapojují.

Předsíň kostela v Jistebnici i v Nadějkově bývá otevřena k osobní modlitbě. Využijte, prosím, tuto možnost ke krátkému zastavení během dne. Připojte se, prosím, v rámci možností, k modlitbě růžence ve 20.00 v rodinách.

Přehled mší on-line: https://www.mseonline.cz/

Děkujeme, že nevstupujete na hřbitov se zvířaty (zvl. se psy). Prosíme o správné třídění odpadů do kontejnerů na hřbitově. Děkujeme i jménem pracovní skupiny města Jistebnice za vaši spolupráci.