Oznámení a informace

Aktualizováno 28. 1. 2023

Bohoslužby: rozpis bohoslužeb na tento týden

• Neděle 29.1. – 4. neděle v mezidobí: mše sv. Nadějkov 8.00/ Jistebnice 9.30/ Borotín 11.30
    • Jistebnice 17.00 Setkání společenství žen na faře
  • Úterý 31.1. Pam. sv. Jana Boska, kněze
  • Středa 1.2. Jistebnice 18.00 mše sv.
  • Čtvrtek 2.2. Svátek Uvedení Páně do chrámu (“Hromnice”): Nadějkov 18.00 (žehnání svíček)
  • Pátek 3.2. Jistebnice 7.45 (Svatoblažejské požehnání)
  • Sobota 4.2. Jistebnice KD – 9.00 Příprava sálu na ples
    • Hodušín 16.00 (nedělní)
    • KD Jistebnice 19.30 Dvacátý farní ples
  • Neděle 5.2. – 5. neděle v mezidobí: mše sv. Nadějkov 8.00/ Jistebnice 9.30/ Borotín 11.30

Připravujeme a srdečně vás zveme na jubilejní 20. rodinný ples našich farností. Uskuteční se v sobotu 4. února 2023 od 19.30 v kulturním domě v Jistebnici. Přijďte jako rodiny, děti do 10 let zdarma. Uvítáme pomoc s přípravou sálu, tombolou a pečením koláčků na stoly. Předprodej vstupenek od neděle 22.1.2023 po mši v Jistebnici, rezervace 731402906.

V létě 2023 se uskuteční Světové dny mládeže v Lisabonu. Pro našich pět účastníků prosíme o podporu – finanční a modlitební. Sledujte informace ZDE.

Děkujeme všem, kdo se zapojili do Tříkrálové sbírky. Je možné do ní dále přispět on-line. Přečtěte si něco o využití sbírky.

Svátost smíření je možné přijmout v době asi 20 min přede mší sv.

Čeští a moravští biskupové vyzývají k modlitbě a postu za mírové řešení napjaté situace na Ukrajině. Více informací a modlitbu otevřete na webu zpravy.cirkev.cz.

Sbírka na Charitu pro Ukrajinu a jiné sbírky. Pamatujme dále na potřebnou pomoc.

Synoda katolické církve: všichni jsou zváni ke společnému prožívání života církve “spolu na cestě”. Informace na tomto webu v záložce Synoda. Další materiály ke stažení na stránkách biskupství a na portálu cirkev.cz. Slovo SYNODA znamená „společné putování“ a vyzývá nás učit se, co znamená žít spoluzodpovědnost za církev. Děkujeme všem, kdo se již zapojují.

Předsíň kostela v Jistebnici i v Nadějkově bývá otevřena k osobní modlitbě. Využijte, prosím, tuto možnost ke krátkému zastavení během dne. Připojte se, prosím, v rámci možností, k modlitbě růžence ve 20.00 v rodinách.

Přehled mší on-line: https://www.mseonline.cz/

Děkujeme, že nevstupujete na hřbitov se zvířaty (zvl. se psy). Prosíme o správné třídění odpadů do kontejnerů na hřbitově. Děkujeme i jménem pracovní skupiny města Jistebnice za vaši spolupráci.