Lisabon 2023 – Světové dny mládeže

Informace k přihlášení na světové setkání mládeže v Lisabonu, které proběhne 1. 8. – 6. 8. 2023 s předprogramem v Portugalsku od 25. 7. 2023.

I přesto, že nás od setkání dělí přibližně třičtvrtě roku, je třeba domluvit s leteckými společnostmi letenky, a proto přihlášení proběhlo do 31.10.2022. Přibližně v půlce listopadu bude k dispozici dotazník o potvrzení účasti. Tím se vaše přihláška stane závaznou. Přihlašujte se tedy pokud jste z českobudějovické diecéze anebo chcete cestovat s námi, v tom případě se už nepřihlašujte v jiné diecézi.

Všechny aktuální informace jsou zde: https://prolidi.bcb.cz/cs/sdm-lisabon-2023.

Pár důležitých informací, které byste měli vědět:

1. Na setkání se mohou přihlásit mladí ve věku 16–30 let. Mladší 18 let musí vyplnit kartu mladších s osobou, která za ně ponese odpovědnost. Starší 30 let se mohou hlásit pouze do přípravného týmu.

2. Cena podle různých variant (podrobně zde) se pohybuje kolem 21 000 korun za předprogram v diecézích Portugalska (25. 7. – 30.7.) spolu s hlavním programem v Lisabonu a společnou dopravou letadlem. Hlavní program bez předprogramu vyjde na cca 18 500 korun.

3. Doprava je plánovaná sekcí pro mládež pouze letecky, jelikož cena autobusu je srovnatelná s cenou letenek.

4. Přihlašování bude probíhat vyplněním přihlašovacího formuláře a zaplacením nevratné zálohy 5000 Kč. Při jejím zaplacení do 17.12. 2022, bude u doplatku sleva 1000 Kč. Zaplacenou zálohu již nelze stornovat, je možné ji převést na náhradníka, kterého za sebe sami naleznete.

Nezapomeňte také o svém zájmu se zúčastnit říct svému knězi, i ten ti může s lecčím pomoct.

SDM je možné zorganizovat díky ochotě, schopnostem a nasazení dobrovolníků z celého světa. Budeme rádi, pokud se zapojíte do přípravného týmu (v dotazníku zaškrtni, že chceš pomoct, pozveme tě potom na duchovní obnovu na Ktiš a zároveň budeš mít nejnovější informace mezi prvními.)

Pár užitečných odkazů na závěr: www.svetovednymladeze.cz

Pokud plánujete jet na SDM Lisabon po vlastní ose, ozvěte se, prosím, i tak na mail dcm@bcb.cz. Bez toho se do celosvětového systému přihlašování nedostanete.

Přihláška do 31.10.2022

Všechny dotazy směřujte na e-mail daniel.turek@bcb.cz nebo na dcm@bcb.cz

Těšíme se!
Raf & Dan

Daniel Turek
Koordinátor projektů pro mládež, Široká 27, 370 01 České Budějovice
daniel.turek@bcb.cz, prolidi.bcb.cz