Lisabon 2023 – Světové dny mládeže

Informace ke konání světového setkání mládeže v Lisabonu, které proběhne 1. 8. – 6. 8. 2023 s předprogramem v Portugalsku od 25. 7. 2023.

Sledujte i další diecézní akce pro mládež na stránce prolidi.bcb.cz.

Na Světové dny mládeže je z našich farností přihlášeno celkem pět účastníků. Můžeme je společně podporovat nejen modlitbou, ale i finančně (kasička v kostele v Jistebnici, nebo osobně). Modleme se také za všechny, kteří světové setkání se sv. otcem připravují.

Aktuální informace najdete zde: https://prolidi.bcb.cz/cs/sdm-lisabon-2023.

1. Setkání se zúčastní mladí ve věku 16–30 let. Mladší 18 let musí vyplnit kartu mladších s osobou, která za ně ponese odpovědnost. Starší 30 let se mohou účastnit jen v přípravném týmu.

2. Cena podle různých variant (podrobně zde) se pohybuje kolem 20 000 korun s předprogramem v diecézích Portugalska (25. 7. – 30.7.) spolu s hlavním programem v Lisabonu + společnou dopravou letadlem. Hlavní program (1. – 6.8.2023) bez předprogramu vyjde na cca 18 500 korun.

3. Doprava je plánovaná sekcí pro mládež pouze letecky, jelikož cena autobusu je srovnatelná s cenou letenek. Pro levnější letenky je třeba shánět letenky osobně po skupinách do 9 osob.

4. Přihlašování probíhá vyplněním přihlašovacího formuláře a zaplacením nevratné zálohy 5000 Kč. Zaplacenou zálohu již nelze stornovat, je možné ji převést na náhradníka, kterého za sebe sami naleznete.

Nezapomeňte také o svém zájmu se zúčastnit říct svému knězi, i ten vám může s lecčím pomoci.

SDM je možné zorganizovat díky ochotě, schopnostem a nasazení dobrovolníků z celého světa. Budeme rádi, pokud se zapojíte do přípravného týmu.

Pokud plánujete jet na SDM Lisabon po vlastní ose, ozvěte se, prosím, i tak na mail dcm@bcb.cz. Bez toho se do celosvětového systému přihlašování nedostanete.

Pár užitečných odkazů k doplnění: www.svetovednymladeze.cz

Všechny dotazy směřujte na e-mail daniel.turek@bcb.cz nebo na dcm@bcb.cz.

Těšíme se!
Raf & Dan

Daniel Turek
Koordinátor projektů pro mládež, Široká 27, 370 01 České Budějovice
daniel.turek@bcb.cz, web: prolidi.bcb.cz